Jak jsem se stala pacientem na „Žluťáku“ a málem přišla o kompletní ženské orgány

26.08.2018

Náhody neexistují a vše se děje z nějakého důvodu, i když v ten daný okamžik zrovna nemusíme chápat proč se nám něco děje. Tak jako já, když jsem přešla k novému gynekologovi, šla na první prohlídku kvůli rutinnímu problému (kde bylo vše v pořádku) a za 10 dní, ve čtvrtek, na další prohlídku, na které mi doktor objevil na pravém vaječníku útvar o velikosti 8 x 4cm! V ten moment vzal do ruky telefon a volal kamarádovi-doktorovi na gynekologické oddělení Masarykova onkologického ústavu v Brně na Žlutém kopci (proto ten "Žluťák"). 5 minut ho ukecával, aby se na mě ihned podíval, že tohle se musí okamžitě řešit. Druhý den, jsem i s přítelem jela na Žluťák na kontrolu. Konečný verdikt po hodině a půl v ordinaci zněl: útvar o velikosti 8,5 x 4,5 cm...nevíme co to je, ale cysta to není. Termín operace na odebrání vaječníku a vejcovodu 28.8.2018 v 8°°, přesně na desáté narozeniny dcery!

"A ještě se rozmyslete, jestli Vám budeme moct odebrat kompletně celý spodek, pokud by se nám něco během operace nezdálo a bude to vypadat špatně"

Prosíííííím???? Neskutečný šok, spousta emocí, neschopnost cokoliv říct, slzy, bezmoc, STRACH!!! Přijeli jsme s Peťou domů a začali o všem mluvit. A mluvili jsme hodiny, přemýšlela jsem hodiny...netušila co budu dělat jestli mi po CT, na které jsem byla jako akutní případ "onkologie" objednaná už na pondělí, a po krvi doktor řekne, že výsledky jsou špatné. Celý víkend se nesl v duchu přemýšlení a mluvení. Mám neskutečné štěstí, že mám za partnera člověka, jakým Peťa je, protože mi začal pouštět na youtube různé dokumenty. Jedním z nich byl dokument o pánovi, který se díky ovocným a zeleninovým šťávám vyléčil z rakoviny i když mu doktoři řekli, že do půl roku umře. A natočila to dokonce Česká televize!!!  https://www.youtube.com/watch?v=5XN9ZcATxsE&t=5s

Povykládal mi o svém kamarádovi Michalovi, který tak vyléčil maminku z rakoviny, má svůj projekt https://brawolife.cz/, ukázal mi jeho blog a já četla, přemýšlela...no a tonoucí se stébla chytá. Pořád jsem si říkala, že na žádnou operaci nechci a že s tím chci něco udělat. Nakonec mi Peťa domluvil s Michalem schůzku( za což jsem mu teda na druhý den vynadala :-D, protože to na mě byl mega fofr). "Náááááhodou" byl totiž v České Republice na návštěvě z Bali, kde teď žije.

S Michalem jsme se setkali ve středu v parku, sedli si na deku a vykládali si. Nemáme s Peťou před sebou co skrývat, tak jsem Michalovi povykládala celý příběh jak mi "TO" zjistili a že už jsem absolvovala krev, CT a zítra (ve čtvrtek) budou výsledky. Michal poslouchal a ač původně Peťovi říkal, že se mnou bude chtít mluvit o samotě, nakonec řekl vše oběma: "Problémy s ženskými pohlavními orgány jsou známka špatného vztahu s partnerem, což ve vašem případě nepřipadá v úvahu, jak jsem si vás teď otestoval. Takže to bude nějaký ex. A taky jsou to problémy s matkou." A ač mě viděl poprvé v životě, nevěděl o mně naprosto nic, tak se trefil na 100%. No jenže co s tím?

"Musíš ODPUSTIT! Klidně jen vnitřně, ale musíš odpustit jim, všem co ti ublížili a nemůžeš jim to zapomenout a taky sama sobě!" Netušila jsem jak na to, ale stačilo přečíst Michalův článek o odpuštění https://www.michalshark.cz/2018/06/odpusteni-cesta-ke-stesti.html a spustil se proces s velkým P! Hned ten den (pořád středa :-D) jsem na všem začala pracovat a rozhodli jsme se, že od čtvrtka začneme detox na zeleninových a ovocných šťávách a já BUDU v pořádku! Nakoupili jsme první kila ovoce a zeleniny, Peťa vyzvedl odšťavňovač a ve čtvrtek 2.8.2018 jsme začali oba dva.


Zrovna TEN čtvrtek, kdy jsem si měla volat pro výsledky. Upřímně, už mi to bylo svým způsobem jedno a spíš jsem čekala, co mi doktor řekne. Mrzí mě, že jsem si celý rozhovor, který jsem si dala nahlas, aby to slyšel i Peťa, nenahrála. Větší komedii jsem nezažila! :-D Nejenom že pan doktor nemohl několik minut najít moje papíry, ale pak mi řekl, že vlastně ani na CT neví co to je, ale že to cysta není, i když to asi cystického původu může být a prorůstá "TO" do tkáně. Krev mám prej zvýšenou, ale hodnota nehovoří o rakovinných buňkách. No ale tak termín operace už máme, takže na tom se NIC nemění!!! V ten moment jsem se u toho telefonu opravdu potichu smála a napadlo mě, že na dotaz, jak jsem se rozhodla s případným vyoperováním kompletního ženského ústrojí, odpovím, že ještě uvažuju o miminku a budu zvědavá na reakci doktora: "No tak to nám mění situaci...my Vám teda odebereme pouze vaječník a vejcovod, protože to musí ven a až se udělají všechny testy odebrané tkáně, tak uvidíme, jestli přistoupíme k druhé operaci a vyoperujeme i ten zbytek." Zeptala jsem se pana doktora, jestli mi ještě před zákrokem udělají kontrolu. Přišlo mi to logické a pochopitelné u tak "závažného" případu. Vždyť mohlo jít o rakovinu! Bylo mi řečeno, že není důvod, protože: že by mi "TO" nějakým zázrakem zmizelo je ZCELA NEPRAVDĚPODOBNÉ a že by to za ty tři týdny nějak narostlo, tak to určitě NE! Vyšetří mě pár dní před operací šéf a to pouze pohmatem!!! Absolutně jsem nechápala a s Peťou jsme se na sebe dívali jak v Jiříkově vidění. Když jsem na ultrazvuku trvala, tak mi řekl, že mi ho teda laskavě udělají, až přijdu na operaci do nemocnice.

Tohle mě přesvědčilo jen o tom, že jde o velký obchod a v momentě, kdy mě "chytli" do spárů, tak už mě přestali léčit a jde jen o řezničinu a prachy. Nicméně jsem si zavolala ke svému gynekologovi a plánovanou kontrolu 12.8. jsem kvůli menstruaci a plánovanému 21 dní trvajícímu detoxu přesunula na dvacátý den detoxu, aby měly šťávy dostatek prostoru zapůsobit v těle.

A o to víc jsem začala "pracovat" na uzdravení: meditovala jsem (teda pokoušela jsem se o to, protože jsem to před tím nikdy nedělala), odříkávala odpuštění, odpočívala, pila neskutečně výborné šťávy, přestala kouřit, pila jen vodu, chodila na hydrocolon, lymfatické masáže, zajela za mamkou a promluvila si s ní, aby věděla, že jsem odpustila, za ex....

Můžu Vám říct, že jsem na šťávách byla spokojená jak nikdy! Lahodné kombinace, které jsem vymýšlela mnohdy překvapily nejen partnera, ale i mě. Poslední 4 dny byly už hodně náročné psychicky, protože přicházely chutě na různé jídlo, když jsem někde ve městě něco ucítila. Taková grilované žebra, nebo indická restaurace......ó, BOŽE!!!! :-D

Plánovaná kontrola dvacátý den detoxu nastala. Pan doktor se mě ptal jak se mám, jak se daří a já s úsměvem od ucha k uchu jsem mu řekla, že skvěle, že mi je výborně a ať si mě zkontroluje. A ano: NIC tam nebylo!!!!! Naprosto zdravý vaječník, ani náznak jakékoliv změny na tkání, prostě ZCELA ZDRAVÁ!!!

Zdravá, spokojená a nadšená z toho co jsem dokázala.

Ještě jeden den detoxu jsem dokončila a postupně se vracím k jídlu. Začala jsem pomalinku s raw stravou a zkouším co mi vyhovuje. Ale můžu říct, že po jakékoliv tepelně zpracované zdravé potravině mi umí být těžko. Takže uvidíme, k jakému stylu stravování se propracuju, protože jsem se naučila naprosto POSLOUCHAT SVÉ TĚLO.https://www.instagram.com/poslouchej_telo/